Grow it – Levandule

O levanduli

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) je aromatická a léčivá bylinka z čeledi hluchavkovitých. Obsahuje silice, třísloviny, hořčiny a další účinné látky. Je součástí provensálského koření a najde své místo v nejednom šatníku, kde odhání moly a krásně provoní oblečení. Květy levandule jsou známé pro své zklidňující účinky a přidávají se do bylinných směsí, užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Mírně snižuje krevní tlak.

Grow it – Levandule

Máte rádi voňavý byt? A co takhle provonět ho sympatickou levandulí? Se sadou Growit – Levandule si můžete v klidu a pohodlí domova vypěstovat tuto vzácnou voňavou bylinku sami od semínka až po dospělou rostlinku.

Obsah balení

  • 1 balíček se semínky levandule
  • 5 kokosových květináčů
  • 5 výživových disků pro růst levandule
  • 5 značkovačů k levandulím
  • 1 návod na pěstování levandule

Návod na pěstování

Levanduli vyséváme od konce zimního období do léta. Klíčení je velmi pomalé. Po vyklíčení, je potřeba ji pečlivě pikýrovat. Do přiloženého květináčku vložíme výživový disk, zalijeme vodou, počkáme pár minut, než disk nabobtná a rozloží se na zeminu. Semínka vložíme po tenkou vrstvu zeminy. Doporučujeme nechat pár semen v zásobě, kdyby se první pokus o pěstování nepodařil. Zbylá semena uchováme v původním obalu, který zapečetíme lepicí páskou, nebo kancelářskou sponkou. Květináčky s levandulí umístíme za okno na parapet. Levanduli je nejlepší vysévat v únoru do květináčků umístěných na parapetu. V případné přesazování do větších květináčů, levandule vyžaduje lehčí, vápenatější půdu. Postačí i normální zemina s trochou písku. Mírně zaléváme a téměř nehnojíme. Levanduli nezaštipujeme, rostlina se seřezává po odkvětu cca o jednu třetinu. Lze ji také přesadit na zahradu, neboť rostlinka je mrazuvzdorná. Pokud by zůstala v květináči, je třeba ji chránit před promrznutím. Pro typickou vůni levandulí dosahujeme nejlepších výsledků při sklizni těsně před rozkvětem.

Kde koupíte Grow it – Levanduli?

Grow it – Levandule lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Napsal/a Jan Klementa ,

Líbí se Vám Grow it – Levandule? Dejte vědět i Vašim známým!