Grow it – Chmel

O chmelu

Chmel pochází z rodu bylin z čeledi konopovitých. Jeho plodem je tzv. chmelová hlávka. Mezi nejznámější zástupce patří chmel otáčivý, který nalezl uplatnění v procesu výroby tolik oblíbeného piva.

Grow it – Chmel

Sada Grow it – Chmel zajisté potěší každého milovníka piva. Tato sada obsahuje vše potřebné pro vypěstování vašeho vlastního chmelu. Stačí jen zasadit semínka do přiložených květináčů, zalévat a pečlivě se o ně starat dle přiloženého návodu. Pokud se vše zadaří, již brzy můžete na svém okně mít vlastnoručně vypěstovaný chmel. Proč se tedy nepokusit o výrobu piva vlastní značky?

Pěstování chmelu

Chmel je možné vysazovat  během celého roku. Semínka chmelu jsou světloklíčivá a  měla by tudíž být vyseta jen po povrchu zeminy, nezakrytá. Doporučujeme si nechat pár semínek v zásobě, kdyby první pokus o vzklíčení nevyšel. Semínka uchovávejte přiloženém sáčku, který zajistíte lepící páskou, nebo kancelářskou sponkou. Po výsevu květináček zakryjte igelitovým sáčkem a umístěte na slunné místo v pokojové teplotě asi na 14-21 dnů. Ideální pro umístění je parapet za oknem.  Nikdy nepoužívejte na zakrytí květináče neprodyšné krabičky, jako jsou třeba krabičky do mrazáku, které nepropouští vzduch. V tenkých plastových sáčcích se udrží potřebná vlhkost a přitom může probíhat cirkulace vzduchu. Je velmi důležité, aby  zakryté semínka chmelu nebyla nikdy vystavena na přímém slunci tak, aby se v pařeništi (plastový sáček) vytvořily vysoké teploty,  že by se semínko mohlo uhynout. Pravidelně kontrolujte, zda je zemina v květináči dostatečně vlhká.

Obsah balení

  • sáček se semínky chmele
  • 5 květináčů z kokosových vláken
  • 5 výživových disků pro růst chmele
  • 5 značkovačů k rostlinám
  • návod k pěstování chmele

Kde koupíte Grow it – chmel?

Grow it – Chmel lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Napsal/a Jan Klementa ,

Líbí se Vám Grow it – Chmel? Dejte vědět i Vašim známým!